Põlva Noortekeskuse vabatahtlikud (2023)

Põlva Noortekeskuse vabatahtlikud (2023)

Põlva Noortekeskuse vabatahtlikud 2023 – Mirelle, Maris, Nele, Birgit, Katariina ja Keete-Keteli ning mobiilne noorsootöötaja Merlin

Üleskutse!

Tule Põlva Noortekeskuse vabatahtlikuks!

Üleskutse disainisid Põlva Noortekeskuse noored.

20.03.2023 Esimene vabatahtlike kohtumine

29. märts 2023 toimus Põlva Noortekeskuse vabatahtlike esimene kohtumine. Esimest kohtumist alustasime tutvumismängudega. Võtsime appi sellised mängu nagu Dixit ja Lausete lõpetamise kaardid. Lisaks tegime enda hobide ja vajalike oskuste mõistekaardi ning arutasime, mis oskused meil juba olemas on. Rääkisime ka vabatahtliku töö kasulikkusest ning võimalustest.

31.03.2023 Noorteka ÖÖ

Kahe noortekeskuse vaheline noorteprojekt „Noorteka öö“ algas 31.03.2023 kell 17.00 ja lõppes 01.04.2023 kell 11.00. Kokku osales noorteprojektis 23 noort (sealhulgas kaks Põlva Noortekeskuse vabatahtlikku Maris ja Mirelle) ning 3 noorsootöötajat (Hanna-Maria, Merlin ja Piret).

Esimeseks tegevuseks oli Nukuteatrimuuseumi rändnäituse „Teatrinukkude võlumaailm“ külastamine. Siinkohal suured tänud meie koostööpartner Eerika Markile Põlva Kultuurikeskusest, kes võimaldas meil näitust külastada täiesti tasuta. Põnevaid tegevusi ja mängurõõmu jagus näitusel küllaga. Kõige ägedam oli ise etendusi välja mõelda ning teiste näitemänge vaadata.

Teiseks ja üsna aeganõudvaks tegevuseks „Noorteka ööl“ oli üksteisega tuttavaks saamine. Kõigepealt moodustasime rivi eesnime esitähtede järgi ning seejärel väikesed grupid õdede ja vendade arvu järgi peres. Põnev oli teada saada, et „Noorteka ööl“ oli kõige rohkem neid noori, kellel on kaks õde või venda. Lisaks moodustasime rivi lemmikloomade arvu järgi ning lemmikmängu esitähe järgi. Populaarsemateks mängudeks osutusid noorte seas Alias ja UNO.

Kolmandaks tegevuseks oli kokkamine. Küpsetasime Põlva Noortekeskuse vabatahtlike Marise ja Mirelle juhendamisel kaks maitsvat pitsat. Kokkamisega paralleelselt oli kõigil soovijatel võimalik mängida ka seltskonnamängu Dobble XXL ning tegeleda muude meelepäraste tegevustega.

Neljandaks ühistegevuseks oli humoorikas ja võistluslik „Kartulimäng“. Hügieenilisuse tagamise eesmärgil tuli mängus osalejatel kanda rohelist juuksevõrku. Me polnud mänguga veel alustanudki, kui kõigil oli juba nalja nabani ning üha naljakamaks läks. „Kartulimängus“ tuli pähe tõmmatud sukkpükstega (mille otstesse olid pandud raskusteks kartulid) ajada maha viis Kellukese limonaadi pudelit. Kõigepealt demonstreeris vabatahtlik Mirelle mänguvõtteid, seejärel said noored neljastes gruppides 2 minutit harjutada ning viimaks toimus individuaalne võistlus. Kusjuures osavamaid ja kiiremaid ootas ees ka uhke auhinnavalik.

Viiendaks tegevuseks oli virtuaalreaalsuse rütmimäng “Beat Saber”, mida juhendasid vahatahtlikud Maris ja Mirelle. Noorte hulgas leidus nii esmakordseid mängijaid kui ka tõelisi asjaarmastajaid. Pinget ja põnevust jagus päris lõpuni välja ning tore oli näha, kuidas noored üksteisele soovitusi ja kiidusõnu jagasid. Mängu parimad said endale valida ka meelepärase auhinna valida.

Kuuendaks ning ühtlasi viimaseks tegevuseks oli filmi vaatamine. Rohkem kui 20-ne erineva filmi seast valiti hääletamise teel välja „Taevast sajab lihapalle“. Filmi kõrvale valmistasid noorsootöötajaid erinevaid näkse ning seljakottidest otsiti välja kommid ja krõpsud. Filmi lõppemise jõudsid ära vaadata aga vähesed, sest enne tuli peale magus uni ja tasapisi hakatigi vooditesse pugema. Üldine öörahu saabus planeeritust poolteist tundi hiljem ehk alles pool kaks, kusjuures mõned eriti rahutud noored uinusid alles kella kolme paiku. Seetõttu pole mingi ime, et me hommikuse äratuse rahulikult maha magasime ning virgusime alles natuke enne kella üheksat.

Laupäeva hommik algas mõnusa ning rikkaliku hommikusöögiga. Noored said valmistada võileibu ja maiustada jogurti ning kohukestega. Siinkohal suured tänud meie koostööpartner AS Terele, kes „Noorteka ööd“ oma toodetega toetas. Uudistoode, Emma jäätisemaitseline jogurt maisihelvestega, võeti noorte poolt eriti hästi vastu ning pälvis ohtraid kiidusõnu.

Peale hommikusööki kogusime „Noorteka öö“ kohta kirjalikku tagasisidet. Hea meel on tõdeda, et noored jäid üritusega igati rahule. Lisaks kontrollisime ka seda, kui palju nimesid oli noortele eilsest tutvumismängust meelde jäänud. Tuleb tunnistada, et sel korral oli tüdrukutel palju parem mälu kui poistel. Tublimatele meenutajatele ja nimede äraõppijatele olime välja pannud ka mõned väikesed auhinnad.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et miniprojekti „Noorteka öö“ võib lugeda igati kordaläinuks. Noored said teha tegevuste osas ettepanekuid ja avaldada arvamust, vastutada erinevate ülesannete täitmise eest ning anda toimunule tagasisidet. Ühtlasi said noored juurde mitmeid uusi tuttavaid ning sõpru. Loodan siiralt, et sellised külaskäigud noortekeskuste vahel ei jää ainult projektipõhiseks, vaid sellest kasvab välja ilus ja tore traditsioon.

06.04.2023 Teine vabatahtlike kohtumine

Esiteks tuletasime nimesid meelde ning seejärel valmistasime ühiselt sooje võileibu. Peale põgusat jutuajamist alustasime lastekaitsepäeva planeerimist. Toimus ajurünnak, kus igaüks sai alustuseks panna kirja oma ideed, seejärel neid tutvustada ning viimaks valida välja lemmikumad mõtted. Valisime paljude põnevate ideede hulgast välja neli: Noorte Näitus, fotojaht, takistusterada ja näomaalingud.

13.04.2023 Kolmas vabatahtlike kohtumine

Esmalt tuletasime meelde nimesid ning varasemaid kohtumisi ja maiustasime puu- ja juurviljadega. Seejärel mängisime Telefoni, kus sõnade edasiütlemise asemel tuli sõna eesseisja seljale joonistada. Noored olid väga osavad ning kõik joonistused (süda, päike, maja) jõudsid ilma viperusteta sihtpunkti. Selliste noorte kätte võib 1. juunil toimuva lastekaitsepäeva plakati kujundamise usaldada küll! Kohtumise viimaseks ning kõige aeganõudvamaks tegevuseks oligi plakati tegemine, millele järgnes üksteise töödele tagasiside andmine.

20.04.2023 vabatahtlike neljas kohtumine

Sel korral saime kokku Põlva keskväljakul, et valmistada 01. juunil toimuvaks lastekaitsepäevaks ette fotojahti. Alustuseks tegime väikese pikniku ning arutlesime selle üle, kuidas fotojahti korraldada. Seejärel asus igaüks pildistamiseks põnevaid vaatenurki otsima. Viimaks saime kõik uuesti kokku ning jagasime fotojahi tulemusi (Mirelle 26 fotot, Nele 26 fotot, Lisee 16 fotot, Terje 10 fotot). Lisaks leppisime omavahel kokku, kuidas toimub fotode jagamine.

04.05.2023 vabatahtlike viies kohtumine

Sell korral maiustasime tordiga ning valmistasime ette 01.06.2023 Põlva Keskväljakul lastekaitsepäeva raames toimuvat fotojahti. Suure arutluse tulemusel valisime 99-ne foto seast välja 11 sobivat pilti. Lisaks mõtlesime fotode juurde välja salakirja, mida osalejatel tuleb lahendama asuda. Tegemist oli ühe väga ajamahuka ning toreda ettevõtmisega. Ootame kõik juba põnevusega, mis sellest välja tuleb.

Kõik fotojahil tehtud pildid, mille vahel valik tuli langetada leiad siit.

11.05.2023 Vabatahtlike kuues kohtumine

Sel korral toimus kohtumine Põlva Jakobi Koolis. Meie toredat meeskonda täiendasid uus noorsootöötaja Riina ja tema koer Ingel Mia. Kõik osalejad said endale kingituseks Tallinnas toimunud inspiratsioonipäevalt kaasa toodud Euroopa Elamuskeskuse pulgakommi ning Euroopa Liidu lipuga rinnamärgi. Soojenduseks mängisime me Dobble mängu, mis soodustas nii detailide kui tervikpildi märkamist. Seejärel tegelesime mänguasja- ja raamatuvahetuseks mõeldud riiulite disainimisega. 01. juunil toimuv lastekaitsepäev pole enam kaugel ning teha on veel oi-oi kui palju.

18.05.2023 seitsmes kohtumine

Seitsmes kohtumine toimus samuti Põlva Jakobi Koolis. Väljakutseid, millega toime tulla, oli sellel korral mitmeid. Esiteks jäid noored tubli pool tundi hiljaks, teiseks saabusid kohale ka need noored, kes pole ennast vabatahtlike ridadesse kirja pannud ning kolmandaks tuli meil ruumi jagada Jakobi Kooli saviringiga. Õnneks laabus kõik kenasti ning olulised asjad said ikkagi tehtud.

Kohtumist alustasime põgusa jutustamise ning virgutava näksiga. Seejärel jätkasime ettevalmistusi 01. juunil Põlva keskväljakul toimuvaks lastekaitsepäevaks. Sel korral võtsime lisaks vildikatele ja kiletusmasinale appi ka haamri ja knopkad. Nimelt katsime mänguasja- ja raamatuvahetuseks mõeldud riiulite tagaküljed värvilise papiga. Vaja läks nii mõõtmis- kui arvutusoskusi, taiplikkust ning kohati ka toortest jõudu. See esialgu nii lihtsana tundunud tegevus võttis tegelikult meil planeeritust kordades kauem aega ja tähtede kinnitamiseni me sel korral veel ei jõudnudki. Seega jätkame riiulitega tegutsemist ka järgmisel kohtumisel.

25.05.2023 vabatahtlike kaheksas kohtumine

Vabatahtlike kaheksas kohtumine toimus Põlva Jakobi Koolis. Kohtumine algas töiselt ning sel korral värvisid ning kiletasid noored ära fotojahi ja laada jaoks vajalikud tähed. Lõplikult said paika ka mänguasja- ja raamatuvahetuse riiuleid kaunistavad tähed. Juhhuuuu!!!! Samuti tegime töö vahepeal mõnusa virgutuspausi ja lubasime endale kosutavaid näkse. Seda oli hädasti vaja, sest päev oli olnud pikk ning mõned meist läksid veel “Tund tervisele” üritusele edasi. Kes palju teeb, see palju jõuab!

26.05.2023 NOORTE DISKO

26.05.2023 toimus ÖÖPÄEV PÕLVAS 2023 raames Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuse vana puutöökoja ruumides NOORTE DISKO! Ürituse üheks eestvedajaks oli Põlva Noortekeskuse vabatahtlik ja Põlva Gümnaasiumi õpilane Terje, kes viis üritust läbi gümnaasiumi kogukonnapraktika raames. Terje osales ürituse idee ja kava koostamises, vajalike vahendite ostmise planeerimises, koostööpartnerite kaasamises ning ruumi ettevalmistamises ja kaunistamises. Ülejäänud vabatahtlikud toimetasid aktiivselt kaasa noorte pop-up kohvikus. Ühiselt valmis maitsev kartulisalat ning erinevad smuutid.

28.05.2023 Põlva valla ja volikogu esindajate ning noorte sõpruskohtumine jalgpallis

ÖÖPÄEV PÕLVAS 2023 ürituse raames toimus tore jalgpallilahing Põlva vallavalitsuse ja volikogu esindajate ning Põlva valla noorte vahel. Mängiti Põlva linnastaadionil ja mäng kestis 2×25 minutit. Põlva Noortekeskuse vabatahtlike eest andis vägeva lahingu Katariina! Kõik osalejad said tänutäheks meene ning lisaks loositi välja vahvaid auhindu. Tegevuse eesmärk oli noori otsustajatele lähemale viia ning vastupidi.

Video autor on Rainer Rahasepp.

31.05.2023 vabatahtlike üheksas kohtumine

Üheksas kohtumine toimus Põlva Noortekeskuses. Kohtumisel rääkisime veel kord üle kõik lastekaitsepäeva korraldusliku poolega seotud olulised teemad. Lisaks said noored valida, millist töötuba nad soovivad lastekaitsepäeval läbi viia. Sõbraliku kokkuleppe tulemusel valisid Birgit ja Maris fotojahi ning Katariina ja Nele noorte kunstinäituse. Mirelle ja Richardi kanda jäi aga lastekaitsepäeva juhtimise roll.

01.06.2023 vabatahtlike kümnes kohtumine

Põlva Noortekeskuse vabatahtlike kümnes ja kõige olulisem kohtumine toimus 01.06.2023 lastekaitsepäeval. Esimesed meist olid kohal juba kell 12.00, et kaunistada ürituse jaoks ära Põlva keskväljak. Siinkohal suured-suured tänud Põlva Jakobi Kooli õpilastele ja õpetajatele, kes keskustepäeva raames tegid valmis suure hulga vahvate lillede ja putukatega joonistusi. Vabatahtlikud sättisid neid kaunistuseks siia-sinna ning toredad joonistused sobisid keskväljakule oivaliselt. Lisaks riputasid vabatahtlikud puude ja atraktsioonide külge paeltega kaunistatud võimlemisrõngaid, tassisid Põlva Jokobi Koolist kohale varem ettevalmistatud mänguasja- ja raamatuvahetuse riiulid ning panid ülesse erinevad plakatid. Oleme ääretult tänulikud Põlva taaskasutuspoele Sõbralt Sõbrale, et meil oli, millega mänguasjavahetuse riiuleid täita ning Riina Johansonile, kes meid mitmekesise raamatuvalikuga toetas.

Seejärel jagunesid noored töötubadesse. Vabatahtlikud Maris ja Birgit viisid läbi fotojahi töötuba. Nad jagasid soovijatele fotojahi töölehti, kontrollisid õigeid vastuseid ning kinkisid kõigile fotojahis osalenud lastele ja noortele Väska Vee uudistooteid. Kusjuures fotojaht oli Põlva Nootekeskuse vabatahtlike endi poolt koostatud – noored käisid Põlva keskväljakul pildistamas, valisid ~100 foto seast välja huvitavamad pildid, otsisid internetist salakirja jaoks sobilikke tsitaate ning koostasid salakirja. Ürituse külastajate tagasiside fotojahile oli igati positiivne ning rõõmu valmistav.

Vabatahtlikud Nele, Katariina ja Keete-Keteli toimetasid edukalt noorte kunstinäitusega. Nad jagasid joonistamiseks vajalikke vahendeid, riputasid valminud kunstitöid näitusele ning premeerisid noori ja andekaid kunstnikke A. Le. Coqi uue Päikese Limonaadiga. Lisaks jagus neil aega, et ka omalt poolt mõni kunstitöö valmis joonistada (nii paberile kui kiviplatsile). Kõige suuremaks väljakutseks selles töötoas kujunes aga kunstitööde nöörile kinnitamine nii, et need suure tuule tõttu minema ei lendleks. Kuigi seda lendlemist ja tööde taaskinnitamist tuli korduvalt ette, siis õnneks ükski töö päris plehku ei pääsenud. Selle eest meie vabatahtlikud suutsid kenasti hoolt kanda küll!

Vabatahtlik Mirelle astus lastekaitsepäeval eelkõige ülesse päevajuhi rollis, kuid selle kõrvalt jõudis ta lisaks toimetada veel ka nii fotojahi kui noorte kunstinäituse töötubades. Samuti lõi ta kaasa Põlva-Jakobi rahvatantsurühma esinemises. Kes palju teeb, see palju jõuab!

Peale lastekaitsepäeva lõppu ootas kõiki vabatahtlikke ees väike kehakinnitus Coop Põlva Tarbijate Ühistult ning AS Terelt. Seejärel tuli aga ette võtta veel viimane ponnistus – keskväljaku koristamine. Kuig tuleb tõdeda, et sedasi üheskoos tegutsedes ei kulunudki koristamisele palju aega. Kunstitööd said kokku kogutud, prügi maast üles korjatud, kõik vajalikud ja ebavajalikud asjad noorsootöötajate autodesse ladustatud ning Põlva Jakobi Kooli samuti üht-teist hoiule sätitud. Lihtsalt super!

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Põlva Noortekeskuse vabatahtlikud on väga töökad, abivalmid ning sõbralikud. Nad suudavad põnevaid tegevusi nii välja mõelda, planeerida kui ka edukalt ellu viia. Suur rõõm on olnud jälgida nende tegutsemislusti, loovaid lahenduste otsimisi ning koostööd.

🟦 Vabatahtliku fotograafi Melani-Marite pildid leiad siit.

🟩 Mobiilse noorsootöötaja Merlini pildid leiad siit.

🟧 Põlva Teataja artiklit saad lugeda siit (lk 7).

07.06.2023 vabatahtlike üheteistkümnes kohtumine

Põlva Noortekeskuse vabatahtlike üheteistkümnes ja ühtlasi selle hooaja viimane kohtumine toimus 07.06.2023 Põlva Noortekeskuses. Kohtumise eesmärk oli tänada ja tunnustada vabatahtlikke 01.06.2023 Põlva keskväljakul toimunud lastekaitsepäeva korraldamisele kaasaaitamise eest. Iga noor sai endale värvilise lastekaitsepäeva plakati stiilis kujundatud tänukirja. Lisaks said noored vastavalt oma panusele valida auhinnalaualt välja 3-5 meelepärast auhinda. Siinkohal suured-suured tänud Põlva Kultuurikeskusele ja Põlva Spordikoolile, kes toetasid noori kinopiletite ja tasuta ujulakülastustega. Oma panuse märkmike näol andis auhinnavalikusse ka meie hea koostööpartner Europe Direct Lõuna-Eesti Põlva. Aitäh, et usute ja panustate Põlva noortesse!

Nii nagu juba tavaks saanud, ootas noori ees ka maitsev näksilaud. Ürituse pidulikkusele kohaselt sai sel korral maiustada lisaks kirsi-hapukooretordiga ning juua lastekaitsepäevast üle jäänud Päikese Limonaadi. Näksimise kõrvale vaatasime ära kõigi varasemate kohtumiste pildid/videod ning meenutasime, milliseid samme oli vaja nii suure kogupereürituse korraldamiseks läbida. Analüüsisime ühiselt nii seda, mis tuli hästi välja kui ka seda, mida tasub järgmisel korral teisiti teha. Äge oli, et noored nägid nüüd üritust hoopis teise pilguga ning tõid välja detaile, mis olid olulised just korraldaja vaatenurgast lähtuvalt.

Kohtumise viimaseks tegevuseks oli individuaalne tagasiside küsitlusele vastamine. Noortel tuli hinnata, mil määral olid nende oskused ja teadmised vabatahtlike kohtumiste käigus muutunud. Samuti tuli kaardistada, kas juhendajate ja rühmakaaslaste tugi oli piisav. Väga suur heameel oli kuulda, et noored soovitaksid Põlva Noortekeskuse vabatahtlikega liitumist oma sõpradele ja soovivad ka ise kõik sügisel aktiivselt jätkata.

Mis siis muud kui toredate uute kohtumisteni ja suur-suur aitäh kõigile vabatahtlikele. Ma õppisin teilt palju! Eriti tänulik olen selle hea huumori ja energia eest, mida te igasse kohtumisse kaasa tõite. Super suured tänud ka kõikidele vanematele, kes oma lapsi vabatahtliku töös osalema innustasid ning neile kohtumisi meelde tuletasid. Ühtlasi tänan Põlva valla Noorsootöö Keskuse juhataja Kristel Kolbergi, kes vabatahtlike idee algatas ning mulle selle vastutusrikka ülesande usaldas. Aitäh, aitäh, aitäh!

Üleskutse!

Tule Põlva Noortekeskuse vabatahtlikuks!

22.09.2023 Põlva valla Noortepäev 2023

Põlva Noortekeskuse vabatahtlikud osalesid Tilsi Põhikoolis toimunud Põlva valla Noortepäeval 2023, kus nad pälvisid kõik oma aktiivse tegevuse eest tunnustuse. Kiidusõnad olid järgmised:

Birgit on heatujuline ja huvitava maailmavaatega noor, kes täidab alati kõik oma lubadused ning kellele saab igas olukorras kindel olla. Lisaks on ta väga hea kohaneja ning oskab suurepäraselt teisi motiveerida ja tegevustesse kaasa tõmmata.  

Maris on heasüdamlik ja sõbralik noor, kes on alati valmis kõiki aitama ning kõigest osa võtma. Ta on juba ka päris osav fotograaf ning noorsootöötajatel on selle üle siiralt hea meel.  

Mirelle on aktiivne noor, kes saab edukalt hakkama kõigega, mida ta vaid ette võtab –  olgu selleks siis mängude välja mõtlemine, erinevate töötubade juhendamine, ürituste korraldamine või avalik esinemine. Lisaks on Mirelle abivalmis ning oskab leida igale olukorrale sobiva lahenduse.   

Nele on tõeline rõõmupall. Tema hea tuju on nakkav ning vaatamata lustimisele ja jutustamisele saab alati justkui võluväel ka kogu töö tehtud. Lisaks on Nele abivalmis ja sõbralik ning tal on palju lahedaid mõtteid.   

Katariina on särasilmne ja sõbralik noor, kes leiab igast olukorrast midagi positiivset. Ta on avatud ning huvitav vestluskaaslane. Eriti äge on see, kuidas ta teiste panust märkab ning neid kiidab ja tunnustab.   

Keete-Keteli on kohusetundlik, heatujuline ja sõbralik noor. Ta on alati valmis meeskonnatöösse panustama ning tal on imeline oskus teisi vahele segamata ära kuulata.  

Noortepäeval 2023 toimunust saad rohkem lugeda ning pilte vaadata siit.

Põlva Teataja artiklit saad lugeda siit (lk 9).

11.09.2023 projekti “Äge mängude öö” vabatahtlike esimene kohtumine

Uus vabatahtlike hooaeg algas tagasihoidlikult. Põlva Noortekeskuses olid kohal üks noor ja kaks noorsootöötajat. Kohtumise eesmärk oli koguda sisendit Ideepuhuri projekti tarbeks. Ühise arutelu ja ideede põrgatamise tulemusel otsustasime teha projekti nimega “Mängude öö”, mis juba järgmisel kohtumisel sai lisaks põhjalikule sisule ka nimesse ühe uhke sina lisaks ehk “Äge mängude öö”. Projekt toimub Põlva Noortekeskuse ja Mooste Noortekeskuse noorte vahel ning vabatahtlike eestvedamisel.

23.09.2023 Ideepuhuri projekti “Äge mängude öö” vabatahtlike teine kohtumine

Sel korral toimus vabatahtlike kohtumine Mooste Noortekeskuses. Kohale tulnud noored õppisid samm-sammult projekti kirjutamist. Tegime ühe õhtuga ära mitme nädala töö kui nii võib öelda, sest koostöö sujus oivaliselt ning näksid andsid ajutööks vajaliku energia. Sattusime planeeritavast projektiideest nii vaimustusse, et see tuleb teoks teha isegi siis, kui “Ideepuhuri” projektikonkurss rahasid alla ei pane.

02.11.2023 Ideepuhuri projekti “Äge mängude öö” vabatahtlike kolmas kohtumine

Kohtumine Mooste Noortekeskuses

09.11.2023 Ideepuhuri projekti “Äge mängude öö” vabatahtlike neljas kohtumine

Kohtumine Mooste noortekeskuses

16.11.2023 Ideepuhuri projekti “Äge mängude öö” vabatahtlike viies kohtumine

Kohtumine Põlva Noortekeskuses

Auhinnad vabatahtlikele ning aktiivseimatele töötubades osalejatele

Ägeda mängude öö plakat (autorid Matthias ja Merlin)

01.12.2023 Ideepuhuri projekti “Äge mängude öö” vabatahtlike kuues kohtumine – ÄGE MÄNGUDE ÖÖ

Näksilaua valmistamine

Mõnus näksimine

Tutvumine ja oma lemmikmängu nimetamine

Keksumängu töötuba (juhendajad Mirelle ja Nele)

Keksumängu töötuba (juhendajad Mirelle ja Nele)

Lauamängu meisterdamise töötuba (juhendaja Matthias)

Lauamängu meisterdamise töötuba (juhendaja Matthias)

Scratchi ja EV3 roboti töötuba (juhendaja Triinu Grossmann)

Scratchi ja EV3 roboti töötuba (juhendaja Triinu Grossmann)

Lumejalgpall (juhendajad Kaur ja Henri)

11.12.2023 Ideepuhuri projekti “Äge mängude öö” vabatahtlike seitsmes kohtumine

Projekti kokkuvõtte ja kogemusloo kirjutamine

22.02.2024 Vallavanema ja volikoguesimehe pidulik vastuvõtt 2024

Põlva kultuuri- ja Huvikeskuses toimus 22. veebruaril Eesti Vabariigi 106. aastapäevale pühendatud vallavanem Martti Rõigase ja volikogu esimees Georg Pelisaare vastuvõtt. Põlva valla Noorsootöökeskuse vabatahtlikutele (Mirelle Kirbits, Katariina Laas, Keete-Keteli Latik, Nele Kübard, Birgit Kosemäe ja Maris Haidak) anti vastuvõtul pidulikult üle “Aasta vabatahtliku” tunnustus, millega avaldati austust ja tänu inimestele, kes vabatahtlikult panustavad ühiskonna arengusse. Noori vabatahtlikke juhendasid Merlin Kirbits ja Kristel Kolberg.

Vaata pilte: https://flic.kr/s/aHBqjBfxsv (autor Taavi Nagel)

Loe lisaks: Põlva vald tutvustas silmapaistvaid kodanikke ja tegusid (Põlva Teataja)

Foto autor: Taavi Nagel

Foto autor: Taavi Nagel

Foto autor: Taavi Nagel

Foto autor: Katrin Sakson

Foto autor: Taavi Nagel