22.11.2022 LED tulega jõulukaardi meisterdamise töötuba Ahja Noortekeskuses

22.11.2022 toimus Ahja Noortekeskuses põnev töötuba „LED tulega jõulukaardi meisterdamine“. Kokku osales töötoas 20 noort. Eriti tore oli, et meiega ühinesid ka Fr. Tuglase nimelise Ahja Kooli tüdrukute klubi liikmed koos juhendaja Pirjo Palliga. Ühtlasi oli mul siiralt hea meel, et ma ei pidanud nii suure hulga noorte juhendamisega toime tulema üksinda. Oma abikäed ulatasid noorsootöötajad Piret ja Roosa, kes vaata et kokkuvõttes juhendasid veel rohkem noori kui ma ise. Suured ja südamlikud tänusõnad neile!

Kaartide meisterdamiseks kasutasime sel korral paksemat valget paberit, värvilisi pabereid, vildikaid ja pliiatseid, läbipaistvat teipi, erinevat värvi 5 mm LED dioode, vasklinti ja CR2032 patareisid. Enamus vahendeid olid tellitud Teadusimede veebipoest (http://teaduseimed.eu/). Nii suur osalejate hulk tuli mulle positiivse üllatusena ning vahepeal ma isegi natuke muretsesin, et kas kõigile vahendeid jagub. Kuigi salakavalad patareid peitsid end alatasa kuhugi paberite vahele või suisa laua alla ära, siis õnneks jagus ikkagi kõike ja kõigile.

Meie meisterdatud jõulukaardid tulid taaskord väga loovad, kaunid ning värvilised. Mõni noor pidi küll jõulukaardil LED tule põlema saamiseks vähemalt 101 korda oma kaarti/lülitit/patareid/dioodi näperdama, aga see selleks. Kogu see pusimine oli vaeva väärt ning lõpptulemus suurepärane! Kes soovib meisterdamist omal käel järgi proovida, siis videojuhend asub siin – https://youtu.be/VzGQX7oSIgA.

Samaaegselt meisterdamisega said noored täita 2023. aasta teemakuude ankeeti (https://forms.gle/MpXnJQaPUxLgLbYW9), mis on kõigile Põlva valla noortele täitmiseks avatud 14.11.-14.12.2022. Vastanute vahel loosime 16.12.2022 välja auhindu ja ankeedi tulemused võtame aluseks uue aasta tegevuste planeerimisel. Seega olge aktiivsed ja rääkige ankeedi vahendusel kaasa, mis teemad teid huvitavad.

Toredate uute kohtumisteni!

Põlva valla Noorsootöö Keskuse mobiilne noorsootöötaja