01.06.2023 Põlva valla Noorsootöö Keskus korraldas Põlva keskväljakul meeleoluka lastekaitsepäeva 

1. juunil 2023 tähistati lastekaitsepäeva üle terve Põlva valla: Ahja, Tilsi, Vastse-Kuuste, Mooste ja Põlva Noortekeskuste piirkondades. Põlvas toimus lastekaitsepäeva üritus Põlva keskväljakul. Ürituse eestvedajateks olid Põlva valla Noorsootöö Keskuse juhataja Kristel Kolberg ja mobiilne noorsootöötaja noorteinfo suunal Merlin Kirbits. Suureks abiks oli ürituse läbiviimise päeval ka mobiilne noorsootöötaja Rosa Sikkal ning kogu seda toredust jäädvustanud vabatahtlik noor fotograaf Melani-Marite Kasuk. Kogu perele mõeldud lastekaitsepäeva külastajad said osa võtta erinevatest tasuta töötubadest, nautida toredaid etteasteid ning veeta mõnusa ja meeleoluka õhtu! Fookuses olid nii ohutuse ja ennetuse, füüsiline ja vaimne tervise kui ka kunst ja käelised tegevused.  

Töötube, mille vahel valida, oli kokku üksteist. OK Põlva Kobras koostöös Põlva Biathloniga viisid läbi orienteerumise ja õhkrelvast laskmise töötoa. Kaitseliit ning Kodutütred ja Noorkotkad tutvustasid enda varustust ning lõkke süütamise võimalusi. Seevastu lõkke kustutamisega sai tegeleda Päästeameti töötoas. Ohtudest ja ohutusest räägiti ka Punase Risti ning Politsei- ja Piirivalveameti töötubades. Eriti äge oli muidugi see, et lastel ja noortel avanes võimalus tuletõrje- ja politseiautot seest poolt uudistada. Meisterdamisega sai tegeleda kolmes erinevas töötoas. Põlva Keskraamatukogu töötoas meisterdati pesulõksust jutulinde, Eesti Maantemuuseumi töötoas toredaid rinnamärke ning Tiina Tomingase juhendamisel valmisid imelised nahast esemed. Karilatsi Vabaõhumuuseumi töötoas oli võimalik aga kõigil mängida vahvaid vana aja mänge. Paljud teist veel mäletavad, kuidas näiteks karkudega kõndimine käib? Põlva Noortekeskuse vabatahtlikud viisid läbi kaks põhjalikult ette valmistatud töötuba. Fotojahi töötoas osalejad said jalutada keskväljakul ringi ning otsida fotode kaasabil salakirja lahendamiseks vajalikke tähti ja numbreid. Noorte kunstinäituse töötoas sai joonistada erinevate kunstitarvete abil vahvaid pilte ning lisada neid näitusele.  

Lastekaitsepäeva raames astusid üles ka mitmed esinejad. Päevajuhtideks olid kaks julget noort – Mirelle Kirbits ja Richard Rohelpuu, kes said oma tööga edukalt hakkama. Oma kõnega tervitas kõiki kohalolijaid vallavanem Martti Rõigas. Viie imeilusa rahvatantsuga esines Karin Simso juhendamisel Jakobi-Põlva rahvatantsurühm. Kolme kauni lauluga rõõmustas kuulajate kõrvu 11-aastane ning riiklikult ja rahvusvaheliselt tunnustatud Arhanna Arbma, kelle juhendaja on Margot Suur. Võistlusliku ja energiat täis tantsulahingu pidas maha JJ-Street Tantsukool ning ühtlasi panid nad oma esinemistega meeleoluka punkti kogu lastekaitsepäevale.  

Toitlustuse eest kandis lastekaitsepäeval hoolt LC Põlva Gloria, kelle kogu teenitud tulu läks heategevuseks. Lisaks oli võimalik maitsvaid hõrgutisi soetada ka laadalt. Väga suure panuse laada õnnestumisse andsid omalt poolt Põlva Jakobi Kooli töötajad, õpilased ning aktiivsed lapsevanemad, kelle kogutud tulu läks samuti heategevuseks ehk Põlva Jakobi Kooli toetuseks. Rõõm on tõdeda, et kogukonna kaasamine heategevuse eesmärgil on muutumas Põlvas aina populaarsemaks ja nähtavamaks.  

Põlva valla Noorsootöö Keskus tänab omalt poolt kõiki lastekaitsepäeval osalejaid, Põlva Noortekeskuse vabatahtlikke, töötubade läbiviijaid, esinejaid, toitlustajaid, T&K Stagetech OÜ helitehnikuid ning sponsoreid (Coop Põlva Tarbijate Ühistu, A. Le. Coq AS, Värska Originaal AS, Tere AS ja Põlva taaskasutuspood Sõbralt Sõbrale). Täname südamest kõiki panustajaid, kellega koostöös toimus meeleolukas ja sisukas lastekaitsepäev Põlva valla lastele ja noortele! 

🟦 Vabatahtliku fotograafi Melani-Marite pildid leiad siit.

🟩 Mobiilse noorsootöötaja Merlini pildid leiad siit.

🟧 Põlva Teataja artiklit saad lugeda siit (lk 7).

Merlin

Põlva valla Noorsootöö Keskuse  

mobiilne noorsootöötaja noorteinfo suunal