03.03.-01.04.2023 noorteprojektid “Noorteka öö”

Põlva valla Noorsootöö Keskuse märtsikuu teema oli “Huvialad ja projektid”. Teemakuu raames toimusid terve märtsikuu jooksul Põlva valla viies noortekeskustes noorteprojektid pealkirjaga “Noorteka öö”, kus tegevuste planeerijateks ja läbiviijateks olid noored ise. Projektide idee algatajateks olid Tilsi Noortekeskuse noored, kes otsustasid suurendada valla noortekeskuste vahelist koostööd ja saada juurde uusi kogemusi ning tutvusi. Kokku toimus neli noorteprojekti.

03.03.2023-04.03.2023 oli „Noorteka öö“ Mooste Noortekeskuses ja külla kutsuti Tilsi Noortekeskuse noored. Projekti tegevuskava valmis noortel paari tunniga köögilaua ümber ning igaüks oli millegagi valmis panustama ja aktiivselt kaasa mõtlema. Noorsootöötaja juhendas noori ajaplaneerimisel ning toitlustuse valikul. „Noorteka öö“ raames mängiti Aardejahti ja Kuldvillakut ning peeti maha tasavägine lahing piljardis. Noorte transportimisel „Noorteka ööle” ja tagasi oli abiks lapsevanem Rene Kaldma, suur-suur aitäh talle.  

24.03.2023-25.03.2023 oli „Noorteka öö“ Vastse-Kuuste Noortekeskuses ja külla kutsuti Põlva Noortekeskuse noored. Kõik noorte planeeritud tegevused olid väga ägedad. Näiteks kutsusid noored külla kaks Vastse-Kuuste Noortekeskuse huviringi juhendajat – Sirli Puri ja Lille Piiri. Esimene neist viis läbi õmblus-ja käsitöö töötoa ning teine valmistas koos noortega maitsva õhtusöögi. Lisaks mängiti mänge Kahoot, Reis ümber maailma ja Telefon. Punkti meeleolukale ööle pani ühine filmivaatamine. Järgmisel päeval oli kõigil soovijatel võimalik lähemalt tutvuda djembe trummidega ning lüüa kaasa vahvas üllatusmängus.

31.03.2023-01.04.2023 oli „Noorteka öö“ Põlva Noortekeskuses ja külla kutsuti Ahja Noortekeskuse noored. Ühiselt külastati Nukuteatrimuuseumi rändnäitust „Teatrinukkude võlumaailm“. Siinkohal suured tänud meie koostööpartnerile Põlva Kultuurikeskusele, kes toetas noori tasuta piletitega. Seejärel valmistati vabatahtlike Mirelle ja Marise juhendamisel pitsat ning mängiti erinevaid mänge (Tutvumismäng, Dobble XXL, Kartulimäng, Beat Saber). Öö lõpetas filmi “Taevast sajab lihapalle” vaatamine. Hommikul valmistati võileibu ning maiustati jogurti ja kohukestega. Siinkohal suured tänud meie koostööpartner AS Terele, kes „Noorteka ööd“ oma toodetega toetas.

31.03.2023-01.04.2023 oli „Noorteka öö“ Tilsi Noortekeskuses ja külla kutsuti Mooste Noortekeskuse noored. „Noorteka öö“ raames mängiti Kahooti ja pinksi ning tehti ühiselt süüa. Ühtlasi peeti Tilsi Põhikooli saalis maha üks tõsine võrkpalli turniir. Siinkohal suured tänud Etsile, kes võrgu tõi ja üles pani. Südaööl aga ootas kõiki naissoo esindajaid ees hingemattev ning naljakas üllatus, millele järgnes DJ Oda eestvedamisel meeleolukas disko. Noorte transportimisel olid abiks lapsevanemad Siim Õunap ja Taivo Molok, suur-suur aitäh neile.

Kokkuvõtvalt võib tõdeda, et noored said vägeva projektitöö kogemuse. Nad said teha ettepanekuid ja avaldada arvamust, vastutada erinevate ülesannete täitmise eest ning hiljem anda ka tagasisidet toimunule. Loodame siiralt, et sellised külaskäigud noortekeskuste vahel ei jää ainult projektipõhiseks, vaid sellest kasvab välja ilus ja tore traditsioon. Pikemad kokkuvõtted koos piltidega on leitavad noortekeskuste Facebook’i lehekülgedelt.

Merlin

Põlva valla Noorsootöö Keskuse  

mobiilne noorsootöötaja noorteinfo suunal