Korduma Kippuvad Küsimused malevataotluse esitamise kohta

Põlva valla SuperMalev 2022

Korduma Kippuvad Küsimused malevataotluse esitamise kohta

2022. aastal kasutame Põlva valla SuperMaleva taotluste esitamiseks esmakordselt SPOKU-süsteemi. Et tegemist on esimese aastaga, kus uue süsteemiga kohanevad kõik osapooled, on loomulik, et tekkinud on küsimusi ja muresid. Siin toome välja vastused enamlevinumatele küsimustele.

Esitasin SPOKU keskkonnas taotluse ära, kuid ei leia kohta, kus noor allkirjastada saab.
Allkirjastada saab see isik, kes on süsteemi sisse logitud. Noorel on kõige lihtsam allkirjastada, kui ta kasutab otselinki, mis on saadetud tema e-maili aadressile (kontrollige ka rämpsposti). Otselink viib SPOKU keskkonda allkirjastamise vaatesse.
Teine võimalus on see, et noor logib ise eraldi SPOKU keskkonda sisse ning läheb vaatesse “Allkirjastamine”.

Lapsevanemal on digiallkirjastamise võimalus, aga lapsel ei ole. Kas ei saagi malevasse?
Et süsteem on uus ja kõik ei ole veel jõudnud oma dokumente korda teha, pakume erandkorras ka varianti, kus lapse allkiri tuleb paberil taotlusega. Selleks:

1. Lapsevanem täidab SPOKU keskkonnas ära taotluse, lisab lapse motivatsioonikirja ning allkirjastab avalduse.
2. Pärast allkirjastamist tekib taotlust vaadates ülemisse paremasse nurka nupp “Tee PDF”. Sellele nupule vajutades saate taotluse alla laadida.
3. Printige taotlus välja (seda saab teha ka noortekeskustes). Laps lisab taotlusele oma nime, allkirjastamise kuupäeva ja allkirja.
4. Toimetage teine taotlus noorsootöötaja kätte või Põlva noortekeskuse postkasti (Kesk 15, Põlva Kultuurikeskus).

Ei vanem ega laps ei saa allkirjastada. Mis nüüd?
Ülimal erandkorral võtame sel aastal veel vastu ka üksikud taotlused paberil, kuid need taotlused peavad olema samuti esitatud hiljemalt 19.06.2022. Selleks võtta eraldi ühendust noorsootöö keskuse juhatajaga polvantk@polva.ee või 53247788.